Video Kesmek için Program Türkçe Ücretsiz 5 Tavsiye

tarafından
639
Video Kesmek için Program Türkçe Ücretsiz 5 Tavsiye

Video editleme işleri oldukça zordur. Benim gibi YouTube kanalına sahipseniz çok fazla vaktinizi alabilir. Bazen durumlarda ek yazılımlara ihtiyacınız olabilir. Video kesme türkçe kaynaklarında yeterli bilgiyi bulmanız için doğru yerdesiniz.

Düzenleme işlerine geçmeden kaynağınızı hazır hale getirmek istersiniz. Sizlere kullanabileceğiniz video kesmek için program türkçe ücretsiz ücretsiz tavsiyeleri sunmak istiyorum. Böylece işiniz kolaylaşacaktır.

Video Kesmek için Program Türkçe Ücretsiz Önerilerim

Öncelikle bu listedeki video kesme programları tamamı ücretsiz olacak. Lisans sorunları ile uğraşmanızı istemiyorum. Mümkün mertebe çoklu dil desteği olan yazılımları listeme dahil ettim. Video kesme program önerileri listemize tekrar hoş geldiniz.

1- Avidemux

Avidemux videoları kolayca kesme, filtreleme ve düzenleme işlerinizi yapabileceğiniz bir video kesme programıdır. Ücretsiz olması cabası.

Avidemux ile AVI, MPEG, MP4, ASF gibi bir çok video formatının yanı sıra MP3, WAV, OGG ses dosyalarını da destekler.

video kesmek için program türkçe ücretsiz 1

Avidemux ile videolarınızı kesme işleminin dışında video / ses kalite ayarlarını düzenleyebilirsinz. Videolarınızı kırparak yan ve üst bölümdeki gereksiz alanları temizleyebilrisiniz.

Avidemux ile videolara renk ayarları verebilirsiniz. Böylece videolarınızın daha iyi bir görüntü sunmasını sizin elinizde.

2- Machete Video Editor

Videolar üzerinde basit işlemler yapmak için bire birdir. Avi ve Wmv uzantılı dosyaları kolayca düzenlersiniz. Ayrıca arayüzü çok basittir.

Sürükle bırak gibi özellikleri var. Videoları kesme, kopyalama, yapıştırma, ileri geri alma işlemlerini yapabilirsiniz.

video kesmek için program türkçe ücretsiz 2

Videoların sesleri üzerinde de aynı işlemler yapılabiliyor. Dosyaların öz niteliklerini düzenleme imkanı var.

Sadece avi ve wmv dosyalarını düzenleyebilmeniz programın eksisi. Ancak bu uzantıkalr popüler olduğu için çoğu kullanıcıya hitap eder.

3- Animotica – Video Editor

Animotica Video Editor Windows movie maker in yerini alabilecek bir yazılım. Wİndows 10 için özel geliştirimiş bu yazılım. Üstelik tamamen ücretsiz.

Video kesme, döndürme, kırpma, en boy düzenleme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Fotoğraflardan video hazırlayabilirsiniz. Videolara zoom yapabilir ya da renklerini değiştirebilirsiniz. Tüm bu özellikler ücretsiz olarak Animotica Video Editor programında.

video kesmek için program türkçe ücretsiz 3

Ayrıca yavaşlatma hızlandırma gibi popüler işlemleride bu yazılım ile yapabilirsiniz. Video kesmek için program türkçe ücretsiz yazılımlar listemizde kendine yer bulan yazılımı mutlaka deneyin.

4- ApowerEdit

ApowerEdit kolay kullanımı ile amatör seviyeden profesyonel seviyeye kadar tüm alanlarda kullanılabiliyor. Yazılım sayesinde klip, sunum ve benzeri amaçla eğitimsel içerikleri hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz eğlenceli içerikler üretebilirsiniz.

video kesmek için program türkçe ücretsiz 4

Videolarınızı kesme, kırpma, bölme, birleştirme ve döndürme gibi bir çok düzenleme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca hızı artırma ya da yavaşlatma seçenekleri de mevcut.

Program sayesinde videolarınıza kolaylıkla alt yazı ekleyebilirsiniz. Bu sayede daha etkileşimli içerikler hazırlamak mümkün.

5- Weeny Free Video Cutter

Weeny Free Video Cutter, videolarınızı istediğiniz şekilde kesmenize yardımcı olur. Uzantı olarak 3gp, asf, avi, flv, mp4, mpg, rm, rmvb, vob, wmv gibi geniş bir listeye sahiptir.

Düzenlediğiniz dosyaları gp, avi, flv, mp4, mpg, wmv formatlarında kaydedebilirsiniz. Fragman yada kısa klipler hazırlayanlar için bire bir.

video kesmek için program türkçe ücretsiz 5

Ayrıca program sayesinde videoların boyutu, çözünürlüğü, hızı ve ses kalitesi gibi özellikleri üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Basit bir arayüze sahip bu yazılım sayesinde herşeyi kolayca yapabilirsiniz. Videolarınızı dilediğiniz kadar parçaya da ayırabilrisiniz. Program tamamen ücretsiz olarak aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Böylece video kesmek için program türkçe ücretsiz önerilerimizin sonuna geldik. Ancak tüm bu yazılımlar sizlerin video kesme işlemlerinize yardımcı olmaktadır. Video kesmek için en iyi program tercihi tamamen ihtiyaçlarınıza göre size kalmıştır.

Ayrıca ortaya çıkartacağınız içeriklerin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Unutmayın ki kullandığınız programın yanı sıra elinizdeki videoların kalitesi de önem teşkil etmektedir.

Kaliteli Video Nasıl Çekilir ?

Kaliteli videolar ile kaliteli içerikler üretebilirsiniz. Kayıtlarınızın kalitesi için OBS tarzı uygun ve ücretsiz bir yazılımı kullanarak güzel içerikler üretebilirsiniz. Ayrıca Adobe Premier gibi video düzenleme programları da kullanmanız gerekebilir.

Dolayısı ile videolarınızı düzenlemeden önce kalitelerinden emin olun. Mevcut piyasada şuan 720p altı videolara masaüstü sistemler için kalite barındırmıyor. Ancak mobil platformda 480p videolar veri harcama konusunda tasarruf sağlamaktadır.

Video kesmek için program türkçe ücretsiz önerilerimizin ardından tüm bu yazılımların yanı sıra eğer edit işi ile meşgulseniz düzenleme sürelerinin ardından bilgisayarınızın zaman ayarlı kapanması için yazdığım makaleme göz atmanızı öneririm. Böylece fazla gelen elektrik faturalarından kurtulmuş olacaksınız.

Oyun dünyasına az biraz merakınız varsa yada oyun oynamışsanız doğru yerdesiniz. YouTube kanalımdaki GTA 5 Online zengin olmak serime katılarak oyun içinde sizlerde rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz.